Anasayfa Vefvef Kimdir Hizmetlerimiz Vefvef Tavsiyesi Galeri & Video & Yorum Makaleler İletişim

      Dean Vefik İZGİ; 27 Temmuz 1980’de İngiltere’nin Hitchen kasabasında dünyaya geldi. 5 erkek kardeşin en büyüğüdür. İzmir’de Namık Kemal İlkokulu’nda eğitim hayatına başladı. Orta ve lise öğrenimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamladı. Bu süreçte okulun tiyatro ekibinde rol aldı. Liseden sonra, İzmir Gençlik Tiyatrosun’da 2 yıl boyunca Sönmez ATASOY’dan eğitim aldı. Bu süreçte çeşitli seslendirme çalışmalarında bulundu.

      1999 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi, Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anadalı’nda okumaya başladı. Burada değerli öğretmenlerden eğitim gördü. Erzurum’da okuduğu dönemde, Erzurum Gençlik ve Spor Merkezi bünyesinde, Erzurum Gençlik Tiyatrosu’nun kurulumunda aktif görev aldı, iki sezon eğitmenlik yaptı. Erzurum Sosyal Hizmetler Ve Çocuk Esirgeme Kurumu çatısı altında kimsesiz çocuklara Tiyatro eğitimi verdi. Ayrıca Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda oyunlarda rol aldı. Aynı dönemlerde muhtelif okul oyunlarında da rol aldı. Okul bitirme tezini “Palyaçoluk Sanatı” üzerine verdi. Üniversite yıllarında özel merakı gereği dağcılık kulübüne üye oldu. Temel İlkyardım, Dağcılık ve Arama-Kurtarma üzerine eğitimlere katıldı, lisans aldı. Arkadaşlarıyla beraber Arama-Kurtarma gönüllüsü olarak gittiği 1998 Gölcük depreminden sonra, 1999’daki Bolu depremine bu sefer okulun dağcılık ekibi bünyesinde gitti.


      Üniversiteden sonra her oyunculuk mezunu gibi İstanbul’a giden Dean Vefik İZGİ, burada bir yandan tiyatro çalışmalarına devam ederken, bir yandan da Leons’ların bünyesindeki LİDAM Arama-Kurtarmaya katıldı. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun oyunlarında 2 sezon görev aldı. İstanbul’da bulunduğu dönemlerde çocuk oyunlarında, filmlerde ve dizilerde rol aldı. Yine bu dönemde çeşitli okullarda drama öğretmenliği yapmaya devam etti. Özel bir çocuk kanalında iki sezon boyunca kendisine ait iki ayrı çocuk programını hazırlayıp sundu. Bu dönemde yurtdışından Academy Of Performing Arts In Clowning Profesyonel Palyaçoluk Sertifikasını aldı.

      2005 yılının başında İzmir’e kesin dönüş yapan Dean Vefik İZGİ, ortağı olduğu İzmirizmir turizm tic. Ltd. şti. Bünyesinde “Palyaço Dünyası”’nı kurmuş ve “Vefvef Palyaço” karakterini yaratmıştır.  Vefvef Palyaço mesleğindeki onuncu yılını kutladığımız 2015 yılının ilk yarısı itibariyle 2000’in üzerinde gösteriye katıldı. Vefvef Palyaço karakteri geçen on yıl içerisinde her tanıştığı çocukla biraz daha gelişmiş, şekil almıştır. Vefvef her ne kadar bir “Vaudeville Clown” olsa da, günümüzde daha ziyade bir Çocuk Komedyen ve Sihirbazı olarak anılmaktadır.

      Dean Vefik İZGİ, 2012 yılında askerliğini Denizli’de Jandarma olarak yaptı. Evli, bir kız çocuk babasıdır. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir. Özel merakları arasında Serbest Dalış ve Off-Road başta gelmektedir. Zaman zaman sertifika programlarına katılan Dean Vefik İZGİ’nin ayrıca “Bebeklik Dönemi”, “3-6 Yaş(Oyun) Dönemi”, “6-11 Yaş Dönemi” ve “Medikal Psikoloji” konuları üzerine sertifikaları da bulunmaktadır.