Anasayfa Vefvef Kimdir Hizmetlerimiz Vefvef Tavsiyesi Galeri & Video & Yorum Makaleler İletişim

Doğum Günü Partilerinde Hangi Yasta, Ne Yapilmalı?

1 Yaşındaki Çocuklar: 1 yaşındaki çocuklara bir doğum günü partisi  verirseniz; onlara sizin için olduğundan daha zor gelecektir herşey. Muhtemelen  yapılan hazırlıklardan, pastalardan, mumlardan ziyade sadece hediye paketlerinin  sesi ve parlaklığı ilgilerini çekecektir.

2 Yaşındaki Çocuklar: Doğum günü çocuğunun sadece bir - iki yaşıtı yakın  arkadaşı ve ailelerinin çağrılması yeterli olacaktır. 2 yaşındaki çocuklar  organize oyunlar için çok gençtir. Fakat bu yaşta balonlar ve müzik onları  memnun eder. Dolayısıyla parti alanında bol miktarda oyuncak,balon ve müzik  bulunmasında fayda var. Doğum gününün en güzel kısmı pasta ve mumlar olacaktır.  Parti bir,bir buçuk saatten uzun sürmemelidir.

3 Yaşındaki Çocuklar: 3 yaşındaki çocukların büyük bir çoğunluğu parti  sırasında ailesinden uzak olmayı tercih etsede sık sık tekrarlanacak olan  tuvalet molaları, el yıkama seansları için ailelerinde ayrı bir odada toplanmış  olmasında fayda var. Bizim bu konudaki tavsiyemiz ya çocukların sayısını sınırlı  sayıda tutmak,yada ailelerinide partiye çağırmak. Bu yaşlarda kısa oyunlar  oynanabilir, özellikle müzikli olanlar.

HANGİ YAŞTA NE YAPMALI?

4 Yaşındaki Çocuklar: Bu sihirli bir yaş sınırıdır. Partide pek çok kişiyle  anlaşmaya başlayan çocuklar çok heyecanlanabilirler. Bu sebepten seçeceğiniz  oyunlara çok dikkat etmelisiniz ve partiyi çok uzun tutmamalısınız.

5 Yaşındaki Çocuklar: Bu yaşta çocuklar çok suskun içine kapanık olabilir.  Bunun yanı sıra özellikle erkekler çok gürültülü ve yaramaz bir hal alabilirler.  Bu sebepten ötürü  hali hazırda yedek planlarınız olmalı onlara karşı. Arada bir  sakinleşmelerini sağlayacak oyunlar oynatmalısınız.

6 Yaşındaki Çocuklar: Bu yaştaki çocuklar artık kendi gelişimlerini  tamamlamaya başladıkları için, partiyi hazırlamada size yardımcı olmaktan zevk  duyacaklardır. Parti sırasındada enerji patlamaları yaşayacakları için büyük boş  odalara ve iyi organize edilmiş eğlencelere ihtiyacınız olacaktır.

7 Yaşındaki Çocuklar: Bu yaşlarda çocuklar kuralları kolayca  kavrarlar,dolayısıyla eğlenceli takım oyunları onlar için mükemmel eğlencedir.  Oyunlar sırasında her çocuğun yarışmasını sağlayın yoksa güzelim partiniz göz  yaşlarıyla lekelenir...

 

Not: Bu başlıktaki yazıların tümü D. Vefik İZGİ tarafından Palyaço Dünyası için yazılmıştır. Herhangi bir şekilde izinsiz olarak kullanılması, paylaşılması, alıntı yapılması yasaktır...